První kontakt s agenturou či zaměstnavatelem, pobavme se o prescreeningu

První kontakt s agenturou nebo potenciálním zaměstnavatelem probíhá po telefonu, jde  o tzv. telefonický prescreening. To, že vám recruiter volá je určitý signál, že mu váš životopis či motivační dopis není lhostejný.

Synergie prescreening

A jaký je vlastně cíl precreeningu?  

Chceme si ověřit vaše pracovní zkušenosti, zjistit ty nejpodstatnější informace typu: motivace, jazykové znalosti, disponibilita, platové očekávání.

Telefonický prescreening trvá 5-10 minut a je nedílnou součástí práce každého recruitera. Musím sám za sebe říci, že i když jde o krátký telefonát, věřte, že se dá skutečně velmi dobře rozpoznat motivace a hlavně komunikační dovednosti kandidáta. Výsledkem může být, že se domluvíme a potkáme se osobně. Druhá možnost je, že se na dalším setkání jednodušše nedomluvíme.

Proč je vůbec prescreening důležitý?

Za velmi krátkou dobu může kandidát zjistit, že daná pozice není tou vysněnou. Na druhé straně, tento první kontakt nám dá zásadní informaci, zda kandidát splňuje požadavky a má cenu si s ním domluvit osobní pohovor.

8 rad a tipů, jak uspět:

  1. Být připraven na telefonát od neznámého telefonního čísla a na kontakt s člověkem, který vám může pomoci získat práci snů. Pokud nemáte čas nebo si nejste jisti tím, kdo volá, není nic jednoduššího než zavolat nazpět, až si budete jisti, že nebudete ničím a nikým rušeni. Nejsme otroky našich telefonů a i my chápeme, že ne vždy se telefonát může hodit.
  2. Mějte vždy po ruce informace o dané pozici, na kterou právě reagujete. Pokud reagujete na více nabídek, uložte si je, případně si udělejte seznam s poznámkami na jednotlivou pozici. Ano, chápeme, že na trhu je mnoho nabídek a v hledání jste aktivní. Nicméně není nic horšího než říci, že jste reagovali na mnoho nabídek a již si nepamatujete o jakou pozici se jedná. To opravdu nemá s profesionalitou nic společného.
  3. Prokažte zájem o pozici, například věty typu: „Pozice mě zaujala protože…“. To vždy oceníme.
  4. Na svůj případný start ve firmě myslete už během výběrového řízení. Je tedy dobré znát termín vašeho možného nástupu. Pokud máte výpovědní dobu, tak v ideálním případě je dobré vědět, zda vás zaměstnavatel pustí dříve dohodou či nikoliv.
  5. Pokud je na pozici požadovaná znalost cizího jazyka, určitě vám recruiter položí otázku v daném jazyce, aby zjistil, zda dokážete aktivně zareagovat a komunikovat.
  6. Základním pravidlem je, že musíte mít jasnou představu o finančním ohodnocení. Proto by se vám neměl zrychlit tep až vám tuto otázku položíme.  Jde o velmi důležitý bod rozhovoru, kde zjistíme, zda jsou představy v možnostech klienta (vašeho potenciálního zaměstnavatele). Určete si vaši cenu na základě zkušeností, lokality pozice či situace na trhu.
  7. Mějte připravenou alespoň jednu otázku k nabízené pozici.
  8. Buďte maximálně otevření, komunikativní a nebojte se vyjádřit svůj názor.

A pokud jsme si nedomluvili termín osobního setkání? Nevěšte hlavu, i když to

někdy bývá frustrující, i to je součást procesu hledání práce…

To, že vám prescreening na konkrétní pozici nevyšel, neznamená, že se již neuslyšíme. V personální agentuře se objevují zajímavé nabídky stále a pokud budu přesvědčen, že je pozice šitá na míru právě vám…uslyšíme se..

Autorem článku, Jakub Jarkovský, HR Consultant