Bizarnosti v korespondenci a chování některých kandidátů:-)

Pročítání životopisů, které přicházejí do naší agentury, není pouhou každodenní rutinní činností, jak by se mohlo zdát.

Dovídáme se více o daném člověku, podle fotografie si jej zkoušíme představit ve skutečnosti, často obdivujeme jeho znalosti a zkušenosti. Najdou se ale i tací, kteří nás vykolejí, rozesmějí či naprosto šokují.

Například fotografiemi usmívajícího se polonahého beachboye nebo slečny s našpulenými rty. Typickou selfie. Nebo, nevymýšlíme si, skupinovou rodinnou fotografií. To potom tápeme a hádáme, který z lidí je vlastně náš kandidát…

Co nás ještě potkává? Extravagantní úprava prezentací se speciálním typem písma, formátování a znaků. Velmi kreativní videa. Informace o vašem soukromém, mnohdy až intimním životě. Snůšky politických názorů. Šokující mailové předměty nebo mailové adresy – nedávno moje kolegyně dostala životopis od kandidáta s e-mailovou adresou cernamamba@... Možná to dotyční myslí dobře, ale méně je někdy více profesionální:-)

Nedávno se nám stala velmi zvláštní příhoda.. Pán, který přišel na pohovor na pozici vyššího managementu, se omluvil, že si zapomněl něco v autě a že se za chviličku vrátí. Po 30 minutách čekání kolegyně, která na něj čekala, zavolala, zda je pán v pořádku, nezabloudil nebo se mu něco nepřihodilo..Pán byl v pořádku… Jen prostě dostal strach! A tak ho nenapadlo nic lepšího než vzít “roha”. Možná by bylo vhodnější to prostě říci, jsme jen lidé a chápeme se, že?

Máme rádi humor a jsme hodně kreativní parta lidí, nicméně pokud chcete být skutečnou hvězdou a mít úspěch, zkuste si některé z těchto rad vzít k srdci. Nebo raději všechny najednou 🙂

Lenka Nejedlá, Marketing Specialist