Přípravy na veletrh očima marketingového oddělení

Každoročně se jako personální agentura účastníme workshopů a největších veletrhů spojených s pracovním trhem a pracovními nabídkami.

Při samotné zmínce o akci mi už pár měsíců před samotným konáním naskakuje husí kůže. Organizace, plánování, zamluvení prostoru, komunikace, PR. Je toho tolik a vždy se něco, ehm, zadrhne.

Letošní pracovní veletrh Šance na VŠE byla zkušenost, na kterou jsme se moc těšili.  Mladí lidé se znalostmi a hlavně ohromnou motivací být uspěšní a najít si skutečnou práci? Kdo by se netěšil!

Přípravy byly jednodušší vzhledem k tomu, že již rok máme krásnou prezentační stěnu Synergie. I když, jednodušší… Prezentační stěna je uložena v černé krabici tvarem připomínající popelnici o váze větší lednice. Přičtěte k tomu výšku samotné stěny kolem dvou metrů a sami uznáte, že při mých 156 cm to je celkem výzva. Jako technický antitalent jsem měla divoké sny snad týdny dopředu! Naštěstí máme v týmu kolegyně, tzv. “ Girls Power Synergie”, se kterými jsme naplánovaly pracovní výlet na VŠE spojený s nácvikem akce včetně stavění prezentační stěny.

Dalším krokem bylo sehnat na konkrétní ráno, krásně nazdobené maličké čerstvé croissanty – když jsme ta francouzská firma – v dostatečném množství, aby se dostalo na všechny hladovce a požitkáře a v neposlední řadě i na nás:-)

Vše připraveno, odbíjí desátá hodina, přichází naše skvělé holky konzultantky, kterým to neskutečně sluší, jsou stylově oblečeny, mají rudé baretky a rudé kšandy na kalhotech. Je to sexy a zároveň dost profi, posuďte sami:-)

Syn Šance Syn Šance

My, rozumějte stavbyvedoucí prezentační stěny, odcházíme do auta a odjíždíme do kanceláře s pocitem, že jsme to zvládly a nic už se nemůže stát, co by taky? Stánek stojí, snídaně nachystaná, konzultantky na svých pozicích.

První telefonát přichází pět minut po nastartování vozu. Velmi opatrně zvedám telefon a napadá mě otázka, tak co to bude. PROPISKY? Jasně, ty co máme na stole v kanceláři, tak ty nemáme na veletrhu, nevadí, zařídí se. Cestou se stavujeme pro další várku croissantů a po deseti minutách opět zazvoní telefon.

Synergie

K mé radosti jsem nic nezapomněla, nic dalšího není potřeba řešit. Moment? Vlastně ano, ve škole a na veletrhu byla nahlášena bomba! Bez legrace, tvrdí mi holky do telefonu, stojí venku před budovou a v ruce drží tablety od Apple, které jsem nařídila chránit vlastním tělem, protože jsou půjčené. Holky to splnily do puntíku, snad jen na nabíječky zapomněly a taky na bundy a kabelky. Budu se modlit, aby to neodstonaly. Poplach byl naštěstí do dvou hodin odvolán a veletrh mohl pokračovat. Tak zase za rok! Díky všem, kdo se zastavil u našeho stánku!

Lenka Nejedlá, Marketing Synergie