Nejčastější otázky na pohovoru, připravte se..

Přečtěte si nejčastější dotazy, které na vás čekají na pracovním pohovoru. Poradíme, jak co nejlépe odpovědět! Můžete se tak dobře připravit a dostat se do správného rozpoložení před samotnou schůzkou.

Otázka 1: Řekněte nám něco o sobě

Zde bude potřeba, aby vaše odpověď byla zajímavá a dala stručný přehled o vaší kariérní​​ historii, proč jste si vybrali zvolenou kariéru, a pochlubili se nějakými profesionálními a osobními úspěchy. Vaše odpověď by neměla trvat déle než 3 až 4 minuty a nezapomeňte, že chcete zvýraznit své dovednosti,

Otázka 2: Můžete nám jmenovat tři osobní dovednosti?

Popište se a pamatujte, že potřebujete prodávat své dovednosti a také sebe jako člověka, který se stane členem týmu. Pracujete tvrdě, jste optimista, užíváte si výzvy? Jste objektivní, přirozený týmový vedoucí, týmový hráč? Jak jste efektivní? Týmový duch je velmi důležitý, stejně jako schopnost zůstat klidný pod tlakem, zejména pokud pracujete ve velmi rušném, náročném prostředí, jako je například HR.

Otázka 3: Máte nějaké slabiny?

Přemýšlejte a nelžete – a vždy svoje přiznání slabiny dokončete tím, jak jste ji překonali, nebo jak se ji snažíte překonávat a prát se s ní. A že nemáte žádnou? Věřte, máte…

Otázka 4: V čem jste silní v kramflecích?

Přidejte na výrazu a zůstaňte pozitivní. Několik dobrých příkladů, co zdůraznit: schopnosti řešit problémy, schopnost pracovat pod tlakem, schopnost zaměřit se na projekty, odborné znalosti, své vedoucí schopnosti, váš pozitivní postoj. To je vaše šance, jak se prodat!

Otázka 5: Co byste mohl přinést naší společnosti?

To je skvělá otázka. Dává vám šanci vyzdvihnout vaše nejlepší schopnosti vztahující se k projednávané pozici. Máte příležitost dát rozhovoru ten správný závěr, shrnout pozitivně nadšeným způsobem, vycházející ze všech vašich předchozích odpovědí, že se cítíte jako nejvhodnější kandidát pro tuto pozici a co můžete přinést týmu. Například zaměření na klienty, schopnost řešit problémy, objektivitu, odolnost, technické dovednosti, znalosti trhu, počet let zkušeností… Ujistěte se, že máte tři ze čtyř dobře připravených bodů a příkladů.

Otázka 6: Myslíte si, že jste úspěšní?

Měli byste vždy odpovědět ano a stručně vysvětlit proč. Dobrým vysvětlením je to, že jste si  stanovili cíle a snažíte se je plnit. Také je to vaše šance zvýraznit, jak jste postupovali přirozeně ve vaší kariéře, například od TA Administratora až po Senior TA Administratora, TA Supervisora, TA Manager atd. A jak jste se tam dostali.

Otázka 7: Co vás motivuje, jaké máte výzvy?

Přemýšlejte o skutečných příkladech, ať už jde o projektovou práci mimo vaše dosavadní role, o získání přidané odpovědnosti, o náročných cílech apod. Připravte si příklady z minulosti.

Otázka 8: Jak byste se popsali?

Mluvte o svých pozitivních i negativních vlastnostech. Musíte ospravedlnit každou z vašich vlastností příkladem a říkat, jak tyto vlastnosti umožňují růst ve vašem pracovním životě. Když mluvíte o těch negativních, je to v pořádku, protože lidé nejsou dokonalí, a ani vy nejste dokonalí. Zaměřte se na to, jak jste se poučili z vašich chyb a jakým způsobem překonáváte situace s negativními vlastnostmi.

Otázka 9: Jaké jsou vaše aktivity a zájmy mimo práci?

Řekněte něco o vašich zájmech a jak vám to pomáhá při práci, o kterou se ucházíte. Stejně jako fotbal vás může naučit týmovou práci, tak například pečení vás naučí přesnosti. Pokud žádáte o zaměstnání, které vyžaduje, abyste byli fit, můžete zmínit fyzické aktivity, které děláte. To je také dobrá příležitost nechat svou osobnost vyniknout!

Otázka 10: Už jste někdy zvažovali zahájení vlastního podnikání?

Rada zní: Nemluvte o tom, že byste jednoho byste chtěli být svým vlastním šéfem.

Pokračování přístí týden, můžete se těšit na další rady, jak odpovědět na záludné otázky.

Lenka Nejedlá, Marketing Specialist