16. června Den afrického dítěte @MobileSchool @Streetwize

16. června je „Den afrického dítěte“.  Tento den je každoročně oslavován již od roku 1991. Cílem je zvýšit povědomí o potřebě zlepšit úroveň vzdělávání poskytované africkým dětem. Tématem každoroční letní oslavy je „Nenechte žádné dítě pozadu“. Téma v roce 2018 zdůrazňuje potřebu zajistit, aby „žádné z dětí nezůstalo pozadu“ a to tím, že se konkrétně zaměří na ty, kteří nevyužívají růstu a rozvoje Afriky, jako je vzdělávání dětí a mládeže. V Africe totiž tvoří děti většinu populace. A tak by tento den měl přijít i do centra pozornosti všech členských států, které se musí v budoucnu zaměřit na tuto skupinu a zajistit dostatečný přísun všech inovací a vzdělávání, které putují do Afriky.

K tomuto dni přinášíme rozhovor se Sesse Koffi Awunyo, zakladatelem organizace AGOPODE (Agora pour les Populations Défavorisées), kdy si Mobile School v současné době pohrává s myšlenkou otevřít mobilní školu v Togu.

Během průzkumné návštěvy si Sesse udělal čas a odpověděl na otázky týkající se dětí ulic a potenciální mobilní škole v Togu, na rozhovor se můžete podívat na youtube.

A my přejeme všem dětem krásný den.