Lepší nástupní plat? Najděte kompromis

V případě, že nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří mají vlivné známé, budete si muset poradit sami. A jak na to? Úspěch spočívá v přístupu, ale i v ochotě dělat kompromisy.

Zjistěte možnosti

Buďte upřímní, projevte o nabídku zájem a dejte najevo ochotu diskutovat. Zeptejte se přímo na jejich možnosti, najděte hranice. Vyzdvihněte své zkušenosti, to co Vás odlišuje od ostatních kandidátů. Dejte jim jistotu, že jste pro ně “hotový” člověk. Argumentujte tím, že doba Vaší adaptace bude o dost kratší a budete jen přínosem.

Nechte si představit kompletní nabídku dané pozice – základní plat není všechno

Jakmile máte v nabídce roční bonusy, výkonnostní odměny či benefity, nechte si je všechny spočítat na finanční hodnotu. Pak budete mít představu a možnost porovnat, zda jdete do lepšího. Jakmile je nabídka minimálně na úrovni Vašeho aktuálního platu, ptejte se na nejbližší zvyšování platu, případně si zkuste dohodnout zvýšení platu po zkušební lhůtě. Vyjednávejte a nebojte se toho! Pokud vám budoucí zaměstnavatel nabídku již komunikoval, míček je nyní na Vaší straně. Stanovte si minimum, pod které nechcete jít a optimum, kterého chcete dosáhnout. Svůj návrh představte. Jakmile je nabídka v limitech společnosti, nemáte k úspěchu daleko. Důležité je nepřehnat to. Snažte se držet zlaté střední cesty a zajímejte se, zda po čase máte šanci dostat se na Vaší žádanou částku.

Mějte jasno v prioritách

Stále se snažte vyjednávat  v pozitivním duchu a hledat kompromis. Jakmile má o Vás budoucí zaměstnavatel vážný zájem, určitě najde způsob, jak Vám vyhovět. Na druhou stranu, buďte připraveni, že může přijít i negativní odpověď. Nechte si vysvětlit jejich argumenty a návrhy a zvažte, zda jste ochotni je akceptovat.

Držíme vám palce 🙂

autor článku: Martina Klubicová, Managing Director